Logo
Petru: rząd PiS-u planuje kolejny kolejny skok na nasze oszczędności w OFE

fot. Paweł Jaworski

19 listopada 2016 09:50

Ryszard Petru na konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie przekonywał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje przejąć oszczędności z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Na podobny krok zdecydował się w czasie swojej kadencji rząd Platformy Obywatelskiej.

"Mówiliśmy rok temu, że nie będzie pieniędzy na obietnice PiS i juz się budżet rwie, szukają nowych podatków i – jak donosi prasa i przegląd emerytalny, rząd PiS-u planuje kolejny kolejny skok na nasze oszczędności w OFE. Przypomnę, że pierwszą część skoku dokonał Jacek Rostowski w rządach PO i to było bardzo zła decyzja, ograbiła nas połowę oszczędności [...] Dzisiaj czytamy, że PiS planuje przejąć te pieniądze przez państwo. Wpłaci to do Fudnuszu Rezerwy Demograficznej, czyli de facto do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych" – mówił Ryszard Petru.

"To skok na nasze oszczędności i kradzież, a co najważniejsze firmy, które w tej chwili są w portfelach OFE, z prywatnych stają się państwowymi. Kto nimi zarządza? PiS. A kto będzie obsadzany w tych spółkach, radach nadzorczych? Misiewicze! To jeden wielki skok na firmy, które są prywatne, żeby przejąć pieniądze i mieć większy luz w budżecie z naszych oszczędności, ale to też skok po to, aby kolejni Misiewicze mogli obsadzić zarządy spółek. Ostrzegam i apeluję do Polaków, aby dali swój wyraz dezaprobaty, bo nasze pieniądze i oszczędności" – dodawał lider Nowoczesnej.

PJ
Źródło: Sejm/konferencja