Logo
Petru z Dutkiewiczem we Wrocławiu: Zrobimy wszystko, aby Wrocław nie był PiS-owski

fot. Paweł Jaworski

2 lutego 2017 12:04

To już fakt. Porozumienie między .Nowoczesną a Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem Wrocławia z ramienia Platformy Obywatelskiej ma nie dopuścić do tego, by Wrocław "był pisowski".

"Rafał Dutkiewicz swego czasu deklarował, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję. Zrobimy wszystko, aby Wrocław nie był PiS-owski. Aby prezydentem miasta była osoba, która będzie kontynuowała to, co działo się w mieście od upadku komunizmu. Ja to mówię jako wrocławianin. Ważne, jest to, by wszystko co jest dobre zostało kontynuowane. Temu służy to porozumienie. Będziemy szukać najlepszego kandydata, który by miał szanse na wygranie i aby był dobrym gospodarzem miasta. Porozumienie mówi o tym, że wszystkie takie rzeczy będziemy konsultować. To jest porozumienie między Dutkiewiczem a Nowoczesną" – mówił na konferencji prasowej we Wrocławiu Ryszard Petru cytowany przez portal 300polityka.

"To porozumienie jest po to, by uspokoić wrocławian i pokazać, że jesteśmy razem. Po drugie po to, by pokazać opinii publicznej w Polsce, że po stronie którą zajmujemy da się zawierać dobre porozumienie. Po trzecie, by jeszcze raz opisać najważniejsze projekty dla wrocławian. Sądzę, że ten sygnał jest bardzo ważnym sygnałem" – podkreślał Dutkiewicz.

PJ
Źródło: 300polityka