Logo
PGNiG chce wydobywać ropę w Iranie. Podpisano memorandum w tej sprawie

7 listopada 2016 13:00

Irański koncern naftowy NIOC podpisał z PGNiG memorandum w zakresie współpracy w sektorze wydobywczym na polu naftowym Soumar. Informację o tym fakcie przekazał Gholam Reza Manouchehri, zastępca dyrektora zarządzającego w irańskim koncernie.

Memorandum o współpracy w imieniu irańskiej firmy podpisał Gholam Reza Manouchehri. Polaków reprezentował prezes PGNiG, Piotr Woźniak. Jak podaje agencja Mehr, w ramach podpisanego protokołu ustaleń polska firma podejmie 6-miesięczne prace studyjne na terenie pola naftowego Soumar w zachodniej części Iranu. Kiedy spółka je zakończy, wówczas złoży wniosek o koncesję na wydobycie ropy z tego złoża. Zasoby pola naftowego Soumar zgodnie z przekazami irańskich mediów wynoszą ok. 475 mln baryłek ropy, z czego 70 mln baryłek można ekonomicznie wydobyć.

O zainteresowaniu Iranem ze strony PGNiG poinformował na w maju 2016 roku, prezes spółki PGNiG, Piotr Woźniak. PGNiG podczas ostatniej wizyty w Iranie brało udział w rozmowach wraz z całą polską delegacją ale także osobno – poinformował wówczas Wożniak. Jak przekazał prezes spółki, PGNiG jest zainteresowane dwiema sferami działalności na tamtejszym rynku – przede wszystkim serwisem, a w drugiej kolejności ewentualnymi koncesjami, czyli działalnością licencjonowaną.

NW

Źródło: biznesalert.pl