Logo
Piasecki ostro o obrońcach Obywateli RP: "Poczekam, aż ktoś będzie blokował marsz KODu, wykład Baumanna i spotkanie opozycji"

fot. Wikimedia Commons

12 grudnia 2016 11:18

Na Twitterze dyskusja wokół wypowiedzi Konrada Piaseckiego. W przeciwieństwie do wielu komentatorów, dziennikarzy, broniących blokowania przez Obywateli RP sobotnich uroczystości związanych z miesięcznicą smoleńską - potępił ich działanie. 

"Próby zakłócenia miesięcznicy smoleńskiej będą doskonałym argumentem za zaostrzaniem prawa o zgromadzeniach. Tak działają pożyteczni idioci" skomentował Piasecki na Twitterze.

Do tego wpisu odniosła się między innymi Dominika Wielowieyska, Eliza Michalik, a także Tomasz Lis.

"Od rana słyszę o "próbach zakłócenia obchodów miesięcznicy smoleńskiej". Pominąwszy fakt, że obchody miesięcznic smoleńskich są skrajnie niemądrym widowiskiem, by nie rzec, czystą aberracją w domu dla obłąkanych, to jest to klasyczny język autorytarnej propagandy. Prawo do publicznego wyrażania swoich poglądów, w tym organizowania kontrmanifestacji, to podstawowe prawo obywatelskie i prawo człowieka. Uczulam kolegów dziennikarzy na język jakim posługują się, opisując rzeczywistość, bo przed chwilą na Twitterze u Konrada Piaseckiego przeczytałam, że "ludzie zakłócający przebieg miesięcznicy to pożyteczni idioci". Porażające niezrozumienie istoty wolności słowa" – komentowała Eliza Michalik.

"Demonstracja uliczna, zgodna z prawem to co innego niż zrywanie wykładu, ale b. Ci polecam tekst E.Siedleckiej w Świątecznej" – broniła Obywateli RP Dominika Wielowieyska.

"Demo Obywateli RP ma sens lub nie, ale jeśli wg K.P. może skłonić PIS do zaostrzenia prawa, to potwierdza on autorytarny charakter władzy" – pisał z kolei Tomasz Lis, krytykując Piaseckiego.

"Poczekam aż ktoś będzie blokował czy zakłócał marsz KODu, wykład Baumanna, spotkanie opozycji z wyborcami. I poczytam moich weekendowych oponentów, przekonujących, że o to chodzi w demokracji, należy korzystać z praw i że niechęć do kontrdemonstracji jest bezrozumna" – odgryzł się Piasecki.

PJ
Źródło: Twitter/KonradPiasecki, DWielowieyska,lis_tomasz