Logo
Piękny gest Andrzeja Dudy. Prezydent weźmie udział w pogrzebie polskiego kierowcy z Berlina!

fot. Wikimedia Commons

30 grudnia 2016 10:44

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, Marek Magierowski, zapowiedział obecność Andrzeja Dudy na uroczystościach pogrzebowych polskiego kierowcy, który zginął w berlińskim zamachu.

Prezydent uda się na Mszę św. za duszę śp. Łukasza Urbana, będzie uczestniczył w tych uroczystościach. Nie jako prezydent, ale jako ktoś, który chciałby bezpośrednio przekazać wyrazy współczucia rodzinie pierwszej ofiary tego potwornego zamachu w Berlinie - mówił Magierowski w TVP INFO.

Prezydent uznał, ze taka jest jego rola i powinien tam być - dodał.

Pamiętamy , co się działo w Kolonii, w Nicei , w Paryżu w Berlinie, to zagrożenie jest coraz bliżej nas. Polska jest krajem bezpiecznym, m.in. dlatego,ze nie poddaliśmy się presji postawności politycznej, ale musimy się mieć na baczności - zaznaczył.

19 grudnia rozpędzona ciężarówka wjechała w jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc ok. 50. Zamachowiec Anis Amri przedtem zabił kierowcę tira, którym okazał się być Łukasz Urban. Do dziś trwają spekulacje na temat tego, czy Polak przyczynił się do zmniejszenia liczby ofiar, utrudniając terroryście prowadzenie pojazdu.

 

źródło: TVP INFO

N.