Logo
Piękny gest kibiców Legii! "Paczka dla Bohatera" z Powstańcami na trybunach [WIDEO]

9 sierpnia 2016 09:49

Legia Warszawa może być dumna ze swoich fanów! Piękna akcja zorganizowana przez inicjatywę "Paczka dla Bohatera" wpisuje się w obchody 72. rocznicy Powstania warszawskiego. Obok kibiców, na trybunach pojawili się Powstańcy warszawscy. 

Twórcy inicjatywy "Bohaterowie na meczu Legii" podkreślają, że pomysł zaproszenia i uhonorowania wyjątkowych gości jest efektem wdzięczności oraz szacunku kibiców do uczestników Powstania warszawskiego, którzy 72 lata temu stanęli do walki o polską stolicę. W niedzielę pod pomnikiem Kazimierza Deyny kibice Legii Warszawa przywitali uczestników tamtych wydarzeń w towarzystwie przedstawicieli WiN i AK. 

Kibice dziękowali uczestnikom Powstania warszawskiego za trud, męstwo i walkę o wolność Ojczyzny. Były wspólne zdjęcia i wiele ciepłych słów. Po meczu kombatanci dziękowali kibicom za miłe przyjęcie. "Uwaga "Żyleta"! Dziękuejmy Wam! Bądźcie tacy, jacy jesteście. Jesteście solą tej ziemi. Cieszymy się, że to Wy przejmiecie po nas wartości, gdy nas już zabraknie" - mówił ppłk Leszek Mroczkowski ps."Andrzej".

Kibice Legii Warszawa gościli na trybunach między innymi: Stanisława Kowalskiego ps."Aleksander", Danielę Ogińską ps."Pszczoła", Mariana Jaworskiego, Stanisława Jana Majewskiego ps."Stach”, Lecha Szulca, Stanisława Wilocha ps."Stach", Tomasza Nowakowskiego ps."Tomek”, Stanisława Krakowskiego, Jerzego Substyka ps."Jurny", podpułkownika Leszka Mroczkowskiego ps."Andrzej” wraz z małżonką por. Eleonorą Mroczkowską, Włodzimierza Wiśniewskiego ps."Szczerba", Antoniego Jana Chojdyńskiego ps."Kruk", Stanisława Kowalskiego ps."Aleksander", Stanisława Rumianka ps."Wilk”. 

Paweł Jaworski