Logo
Piłkarskie święto czas zacząć!

www.uefa.com

10 czerwca 2016 09:16

 

Euro 2016 rozpocznie się oficjalnie piątkowym meczem gospodarzy - Francji - z reprezentacją Rumunii na Stade de France dokładnie o godzinie 21.00. Mecz otwarcia zainauguruje tym samym 15 już turniej o piłkarskie mistrzostwo Europy, którego historia sięga 1958 roku.

I choć tegoroczne Euro obarczone jest dużym ryzykiem związanym z zamachami terrorystycznymi to organizatorzy robią wszystko by zadbać o bezpieczeństwo kibiców z całego kontynentu. W czwartek oficjalnie otworzono również piłkarską strefę kibica na Polach Marsowych, tuż przy Wieży Eiffla.

Polska reprezentacja od wtorku przebywa w jednym z francuskich ośrodków w La Baule nad Atlantykiem. Polacy ME rozpoczną w niedzielę od spotkania z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzymi się z Niemcami, a fazę grupową zakończymy spotkaniem z Ukrainą 21 czerwca w Marsylii.

Kolejnym polskim akcentem we Francji będzie Szymon Marciniak, który jako jedyny Polak znalazł się wśród 18  sędziów głównych. 35-letni płocczanin będzie pierwszym polskim arbitrem, który może poprowadzić spotkanie w ME.

Mecz otwarcia w Saint-Denis poprowadzi Węgier Viktor Kassai.

C.

 

za:gosc.pl