Logo
PILNE! Żandarmieria wojskowa wyjaśnia okoliczności wypadku z udziałem Macierewicza

26 stycznia 2017 16:05
Żandarmeria prowadzi czynności wyjaśniające pod nadzorem Działu do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald w sprawie zderzenia pojazdów, do którego doszło wczoraj w Lubiczu Dolnym k. Torunia. W karambolu brał udział m.in. minister MON Antoni Macierewicz.
 
Jak poinformował w czwartek zastępca prokuratora okręgowego ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mjr Wojciech Skrzypek, według wstępnych ustaleń, jeden z samochodów w kolumnie, z uwagi na trudne warunki drogowe, stracił przyczepność z nawierzchnią. Uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, następnie oba pojazdy, wytracając prędkość, uderzyły w samochody stojące przed skrzyżowaniem. W kolizji ośmiu pojazdów uczestniczyły m.in. dwa należące do Żandarmerii Wojskowej.

W wyniku zdarzenia trzy osoby trafiły do szpiatala. Po konsultacjacjach i powierzchownym opatrzeniu zostały zwolnione do domu. Minister Antoni Macierewicz, który wracał z sympozjum "Oblicza dumy Polaków", zorganizowanego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, nie ucierpiał. Przesiadł się do innego samochodu z kolumny i wrócił do Warszawy.

 

MR

źródło: Polsat News