Logo
PiS poprze drugą kadencję Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej?

youtube.pl

9 maja 2016 17:26

Rzecznik klubu PiS – Beata Mazurek zadeklarowała, że Prawo i Sprawiedliwość udzieli poparcia drugiej kadencji Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej pod warunkiem, że były premier nie będzie szkodził Polsce. „Podkreślaliśmy to wielokrotnie i podtrzymujemy to, że polityków polskich na arenie międzynarodowej trzeba wspierać” – przekonuje.

„Obserwujmy to, co będzie robił do 2017 roku, kiedy będą te wybory. Jeśli okaże się, że jego postawa nie będzie szkodziła Polsce, to takie poparcie od PiS uzyska” – powiedziała rzeczniczka klubu PiS. Zapytana, czy dotychczasowa działalność byłego premiera szkodziła ojczyźnie, stwierdziła, że „wypowiedzi Donalda Tuska można było różnie interpretować”. Kobieta przypomniała również o tym, że nie zaangażował się on w poparcie dla kandydata PiS Janusza Wojciechowskiego na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Mazurek zadeklarowała jednak, że PiS nie będzie uprawiać polityki rewanżu.

Zapytana o to, co z postulatami wzywającymi do postawienia Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu w związku z katastrofą smoleńską, rzecznik klubu PiS odpowiedziała wymijająco – „Nie mówimy na razie o Trybunale Stanu. Mówimy realnie o tym, co w Polsce jest ważne. Mamy spór wokół Trybunału Konstytucyjnego, spór polityczny, który chcemy rozwiązać”.

Pierwsza kadencja Donalda Tuska na stanowisku szefa RE mija w czerwcu 2017 r. Może on zostać wybrany na dugą kadencję trwającą 2,5 roku, pod warunkiem, że poparcia udzielą mu wszystkie państwa członkowskie.

 

NPo

Za: http://www.rmf24.pl/