Logo
PKP kupiło telewizory do wyświetlania świątecznych kartek. Nawet 32 tys. zł za sztukę?

fot. GaPin/Wykop.pl

23 grudnia 2016 08:53

Polskie Koleje Państwowe zainwestowały w kilka lub kilkadziesiąt bardzo drogich ekranów. O sprawie informuje użytkownik portalu Wykop.pl - GaPin, który zainteresował się wysokiej klasy telewizorami, na których wyświetlane są... kartki świąteczne.

"Oba mają przekątną 65 cali, nie to żeby jakoś skromnie 40 czy nawet 42, tylko dwa konie jeden obok drugiego. Dobra przeboleje. Ale otóż podchodzę i z zaciekawieniem patrze na te cuda techniki, i co? Nie samsungi z niższej półki tylko RICOH Interactive Whiteboard po 8k usd za sztukę! 35tys PLN za każdy TV do wyświetlania kartek… [...] Ale mało tego, takie same wiszą w kuchniach, i w innych zakamarkach. W trakcie krótkiej wizyty naliczyłem 5 a to oznacza że na nastu piętrach musi być ich kilkadziesiąt" – pisze GaPin.

Monitory, które zostały zidentyfikowane przez użytkownika portalu Wykop.pl to Ricoh D6500 Interactive Whiteboard, które służą jako profesjonalne urządzenie dla artystów, projektantów. Cena za jeden egzemplarz takiego modeli to przedział 4-7,5 tys dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje niebagatelne kwoty - 17-32 tys. złotych!

Jak zapewniła rzecznik PKP w rozmowie z portalem spidersweb.pl: "Monitory są elementem całego systemu organizacji szkoleń, spotkań oraz konferencji i stanowią wyposażenie sal konferencyjnych. Istnieje ponadto możliwość wyświetlania informacji o ew. ewakuacji obiektu, co ma duże znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa przebywającym w budynku osobom".

PJ
Źródło: Wykop.pl, spidersweb.pl