Logo
Plakaty „Allah jest wielki” na brytyjskich autobusach

independent.co.uk

8 maja 2016 20:45

Muzułmańska fundacja chce okleić brytyjskie autobusy plakatami, które ukażą islam w pozytywnym świetle. W kampanii zostaną wykorzystane setki pojazdów.

Islamic Relief, międzynarodowa muzułmańska organizacja humanitarna, ma nadzieję, że plakaty ze słowami „Subhan Allah”, co można przetłumaczyć jako „Chwała Allahowi” w języku arabskim, ukażą islam w pozytywnym świetle. Reklama na autobusach będzie propagowała tę ideę muzułmańskiej pomocy humanitarnej w Londynie, Birmingham, Manchesterze, Leicesterze i Bradford. To miasta o dużych społecznościach muzułmańskich. Fundacja spodziewa się także, że akcja zachęci ludzi do składania hojnych datków przed początkiem Ramadanu, 7 czerwca.

Zgodnie z prawem muzułmanie powinni oddać 2,5% swojego dochodu biednym i potrzebującym. To praktyka zwana „zakat” i stanowi jeden z pięciu filarów islamu.

Imran Madden, dyrektor Islamic Relief w Wielkiej Brytanii, mówi: „W pewnym sensie można nazwać tę akcję kampanią zmiany klimatu, chcemy przecież zmienić negatywny wizerunek wokół międzynarodowej pomocy muzułmanom oraz wokół islamskiej społeczności w Wielkiej Brytanii.”

 

 

MM

źródło: independent.co.uk