Logo
Platforma krytycznie o pomyśle nowej konstytucji

youtube.com

6 maja 2016 10:09

Posłowie Platformy Obywatelskiej sceptycznie wypowiedzieli się o pomyśle Prawa i Sprawiedliwości odnośnie nowej konstytucji. Cezary Tomczyk stwierdził też, że „zmieniać konstytucję mogą ci, którzy jej przestrzegają”, a jego zdaniem PiS do tej pory zaszkodził polskiej demokracji.

Natomiast Jan Grabiec uważa, że Prawo i Sprawiedliwość poprzez rozpoczęcie debaty nad zmianą Ustawy Zasadniczej, chce „przykryć” marsz opozycji organizowany 7 maja. Rzecznik Platformy Obywatelskiej stwierdził, iż zbyt mało konkretów poznaliśmy, by wiedzieć w jakich obszarach PiS chce wprowadzać zmiany. Obawia się jednak, że partia Kaczyńskiego chciałaby wszystkie instytucje publiczne podporządkować jednej władzy. To jego zdaniem przypominałoby konstytucję państwa autorytarnego. 

Poseł Tomczyk stwierdził również, iż PiS powinien zacząć przestrzegać obecnie obowiązującą konstytucję, gdyż jego posłowie składali na nią przysięgę. Z kolei poseł Grupiński był rozczarowany stwierdzeniem prezydenta Andrzeja Dudy, który konstytucję z 1997 roku nazwał przejściową. Zdaniem posła świadczy to o złych intencjach prezydenta. 


MPa

Za: rmf24.pl