Logo
Platforma ostro krytykuje odwołanie Macieja Laska. "To polityczny atak" [WIDEO]

23 września 2016 13:16

Posłowie Platformy Obywatelskiej - Marcin Kierwiński i Czesław Mroczek - zorganizowali w Sejmie konferencję prasową podczas której odnieśli się do odowłania z funkcji szefa Komisji Badania Wypadków Lotniczych dra Macieja Laska. Politycy skrytykowali decyzję ministra infrastruktury i budownictwa wskazując, że stanowi ona wyraz ataku politycznego na bezstronego i dobrego fachowca. 

Poseł Marcin Kierwiński powiedział, że wyrzucanie naukowców, ludzi z doświadczeniem będzie miało ogromny wpływ na bezpieczeństwo każdego z nas. PiS odwołał Macieja Laska - osobę kompetentną, merytoryczną, która od wielu lat zajmowała się badaniem katastrof lotniczych.Maciej Lasek karany jest za to, że dążył do prawdy, pokazywał fakty, a nie wymysły Antoniego Macierewicza. Odwoływany jest człowiek, który kierował się faktami i nauką, a nie chorymi urojeniami Antoniego Macierewicza - wskazał.

Czesław Mroczek stwierdził natomiast, że nowy szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych ma mniejsze kompetencje i doświadczenie. Niekompetencja zastępuje kompetencje w imię kłamstwa smoleńskiego. Kłamstwo smoleńskie usuwa ze swojej drogi ludzi, którzy dociekają prawdy. Dziś PiS odwołuje przewodniczącego Komisji, wcześniej odsunięto wszystkich prokuratorów, którzy do tej pory prowadzili śledztwo - przypomniał poseł PO.

https://www.youtube.com/watch?v=bi3qOC3JxlI

NW

Źródło: Twitter.com/Platforma_org