Logo
Platforma złoży doniesienie do prokuratury na Kaczyńskiego?

fot. Paweł Jaworski

11 czerwca 2016 13:16

Sławomir Neumann zapowiedział, że klub Platformy Obywatelskiej zastanawia się nad złożeniem wniosku do prokuratury w sprawie słów Jarosława Kaczyńskiego wypowiedzianych na wczorajszym posiedzeniu Sejmu. 

Wczorajsza debata dotycząca ustawy antyterrorystycznej obfitowała w mocne wystąpienia i wzajemne oskarżenia. Platforma Obywatelska opowiadała się za odrzuceniem całej ustawy z powodu ograniczania wolności obywatelskich. Prawo i Sprawiedliwość broniło się twierdząc, że ustawa ma na celu poprawienie bezpieczeństwa obywateli z uwagi na sytuację panującą w Europie. Nie obyło się bez wzajemnych insynuacji.

"Bardzo mi przykro, ale będzie pan raczej nazywany Kubą rozpruwaczem polskiej demokracji" – mówił do Kaczyńskiego Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej.

"Mówiąc najkrócej kiedyś, mając przy tym poparcie niemałej części wymiaru sprawiedliwości, broniliście złodziei, teraz bronicie terrorystów" – odgryzł się Jarosław Kaczyński.

"Nie jesteście w stanie mnie obrazić i moich współpracowników. W waszym kontekście zostały złożone już wnioski do prokuratury i to ona odpowie na te wątpliwości, które wiszą w powietrzu. Zrobimy wszystko, żeby przygotować nasze państwo na rzeczy najgorsze, żeby uniknąć niewinnych ofiar. Tego dotyczy ta ustawa, a nie waszych nikczemnych kłamstw" – dodawał Mariusz Kamiński, koordynator służb specjalnych.

Paweł Jaworski
Źródło: sejm.gov.pl, Telewizja Republika / fot. Paweł Jaworski