Logo
płk Muzguła w liście otwartym do biskupów oskarża ich o dzielenie Polaków

26 grudnia 2016 18:16
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia po raz kolejny przypomniał o sobie płk Adam Muzguła, ten sam który kilka tygodni temu bronił "kulturalnego" charakteru wydarzenia, jakim był stan wojenny. Tym razem wystosował list otwarty do biskupów. Muzguła w bardzo ostrym tonie gromi w nim hierarchów kościelnych za pogłębiający się rozłam w społeczeństwie.

"Jak mogliście zniszczyć, może nie najlepsze, ale jednak godne życie w Polsce i to święto" "Poprzez wasze zaangażowanie po stronie PiS wzięliście udział w dzieleniu Polaków, niszczeniu wartości demokratycznych i prawa, stosowania odwetu i szerzeniu nienawiści. Praktycznie już doprowadziliście do wojny. Policja i Żandarmeria Wojskowa manifestuje swój oręż w Sejmie i na ulicach, a rządzący straszą użyciem siły wobec obywateli." - alarmuje Muzguła.

"Kościół ma w Polsce szczególną pozycję, ale oddala się od wiernych. Mam wrażenie, że Episkopat Polski dawno zaprzestał zajmować się sprawami wiary. Trudno doszukać się w kościele miłości, pojednania i miłosierdzia." " Agitacja i mistrzowskie socjotechniki księży nie pozostawiają wątpliwości, że kościół opowiedział się politycznie i włączył się do budowy totalitarnego państwa." " Chodzi mi o wzorce zachowań dla wiernych i narzucanie swojej woli pozostałym członkom naszego społeczeństwa. Nazywacie ”ochroną życia” krucjatę katolickiej ciemnoty przeciwko kobietom polskim. Z wojowniczym zacięciem chcecie zakazać całkowicie aborcji, in vitro, dostępu do naukowych zdobyczy medycznych. Popieracie przemoc wobec kobiet, nie tylko katoliczek, narzucacie ciemnotę seksualną i „naukę” religii. " " Nie jesteście już autorytetami. Sprzedaliście autorytet za garść srebrników. " - to tylko niektóre fragmenty z "barwnego" listu emerytowanego wojskowego.
 
 
MR
źródło: wpolityce.pl