Logo
Płużański: Pozwiemy Zelta za szkalowanie Żołnierzy Wyklętych

12 sierpnia 2016 09:24

Tadeusz Płużański zapowiada pozew przeciwko Piotrowi Zeltowi, za jego wypowiedź w Superstacji dotyczącą Żołnierzy Wyklętych. Aktor użył wobec żołnierzy podziemia niepodległościowego słów "to byli bandyci".

Tadeusz Płużański na łamach "Super Expressu" zapowiada złożenie pozwu przeciwko Piotrowi Zeltowi, który w programie Elizy Michalik na antenie Superstacji mówił o Wyklętych: "Powiedzmy sobie szczerze, że to byli bandyci". Aktor przestrzegał również przed nauką o żołnierzach podziemia niepodległościowego, "o jakimś "Łupaszce" z Podlasia". Celebryta podkreślał, że "kreowanie takich bohaterów a jednocześnie deprecjonowanie ludzi, którzy mieli niekwestionowany dorobek w odzyskiwaniu wolności, jest okropne".

To kolejna w ostatnim czasie wypowiedź, która uderza w Żołnierzy Wyklętych. Przy okazji pogrzebu Zygmunta Szendzielarza, Tomasz Lis mówił o nim "morderca cywilów". Jeszcze dosadniej komentowała ich działalność działaczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Joanna Senyszyn.

Płużański zapowiedział, że będzie pozywał każdą osobę, która szkaluje dobre imię tych, którzy walczyli o Polskę i przelali za nią krew.

 

Paweł Jaworski
Źródło: se.pl