Logo
PO i PSL podsłuchiwały opozycję

youtube.pl

13 maja 2016 15:53

Jak wynika z materiałów zgromadzonych podczas audytu w resorcie obrony, jej szef – Antoni Macierewicz w czasie rządów PO-PSL był inwigilowany przez służby specjalne. Mogło to być związane  z likwidacją WSI albo katastrofą smoleńską. Na liście 40 osób, inwigilowanych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, znalazł się także były premier Jan Olszewski.

„SKW w sposób bezprawny i bezzasadny inwigilowała ponad 20 znajdujących się w opozycji polityków, w tym - naprawdę, panie i panowie, chyba o tym wiecie - już od dłuższego czasu nieaktywnego publicznie i politycznie pana premiera Jana Olszewskiego. Dlaczego się zajmowaliście inwigilacją tego człowieka? Po co to było?” – pytał w Sejmie Antoni Macierewicz, w czasie przedstawiania audytu rządowego, dotyczącego rządu PO-PSL. Początkową listę 20 osób, resort skorygował później do 40 polityków, którymi interesowała się Służba Kontrwywiadu Wojskowego, za czasów rządów Platformy obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Przyczyną zainteresowania służb obecnym Ministrem Obrony Narodowej było prawdopodobnie jego zaangażowanie w likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych i pracujących na ich rzecz osób. Chodzić też mogło o wydarzenie z 2007 r. -  skopiowanie i wyniesienie komputerowej Bazy Ewidencji Operacyjnej kontrwywiadu wojskowego, zawierającej ściśle tajne dane agentów. Po likwidacji WSI bazę tę przekazano SKW, lecz po przegranych przez PiS wyborach w 2007 r. Macierewicz odszedł z SKW, skąd zniknęła wówczas dokumentacja WSI i baza danych.

Nieoficjalnie mówi się także, że sprawa inwigilacji Macierewicza dotyczyć może wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.

 

NPo

Za: http://wiadomosci.wp.pl