Logo
PO powołuje swój zespół ds. katastrofy smoleńskiej. "To będzie jedyne miejsce obrony prawdy"

fot. Wikimedia Commons

26 października 2016 12:08

Na konferencji prasowej w Sejmie, Grzegorz Schetyna w obecności Macieja Laska oraz posła Marcina Kierwińskiego zapowiedział powołanie swojego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej. "To będzie jedyne miejsce obrony prawdy przed kłamstwami pseudoekspertów Antoniego Macierewicza" - mówił poseł Kierwiński.

"To będzie zespół, który ma pracować na rzetelnością oceny i opinii, nad tym, żeby w sposób bardzo systematyczny i konsekwentny wytykać i pokazywać nieprawdziwą, fałszywą narrację prowadzoną przez wszystkie polityki PiS i jego urzędników. To będzie zespół długiego dystansu, bo wiemy, że prawda, brak sensacyjnych rozstrzygnięć nie jest tak smaczne jak pisanie politycznych, kompletnie fantastycznych scenariuszy, ale będziemy mówić o prawdzie, będziemy ją pokazywać i będziemy w tym zespole napiętnować fałsz i kłamstwo i będziemy pokazywać tych, którzy to robią" – mówił przewodniczący Grzegorz Schetyna.

"Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją niebywałą i bez precedensu na całym świecie. Próbuje się wyeliminować z przestrzeni publicznej raport komisji państwowej, a jego autorów poddaje się różnym szykanom. Przyczyny wypadku próbuje się zastąpić tezami, niemających absolutnie żadnej podstawy w materiale dowodowym. Na to nie będzie zgody. I cały świat ekspercki nie chce się na to zgodzić" – przekonywał Maciej Lasek.

"Teraz nie ma już żadnego ciała państwowego, które nie zostałoby bądź to rozwiązane, bądź całkowite sparaliżowane przez działanie PiS. PKBWL została całkowicie sparaliżowana, zostali z niej odwołani wszyscy eksperci, wszyscy ludzie, którzy do tej pory zajmowali się badaniem katastrof lotniczych. Ten zespół będzie miejscem, w którym będzie mówiło się prawdę wobec tej propagandy, głoszonej przez Antoniego Macierewicza" – stanowczo podkreślał poseł Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska).

PJ
Źródło: Sejm