Logo
PO utworzy zespół ds. manipulacji w sprawie katastrofy smoleńskiej? "Musimy to zamknąć raz na zawsze"

2 października 2016 17:16

W niedzielę 2 października w Gdańsku odbyła się ogólnopolska konwencja Platformy Obywatelskiej. Jednym z jej celów było przyjęcie deklaracji programowej, określającej kierunki działania partii w najbliższym czasie. Wśród problemów poruszonych na konwencji znalazło się wykorzystanie katastrofy smoleńskiej w celach politycznych. 

Platforma Obywatelska zamierza powołać do życia "zespół ds.zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy TU-154 z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w celu osiągnięcia korzyści politycznej". Podczas odbywającej się w Gdańsku konwencji PO Schetyna wskazał, że rządzący obecnie PiS oraz minister Antoni Macierewicz ciągłym powracaniem do tematu katastrofy smoleńskiej zatruwają życie publiczne w naszym kraju. 

Jest jeszcze jeden fałszywy, fatalny, zatruwający nasze życie publiczne owoc i to jest działalność Antoniego Macierewicza i wszystko, co jest związane z katastrofą smoleńską. Wykorzystując tragiczną katastrofę smoleńską, w której przecież – jak wiecie – zginęło też wielu naszych przyjaciół, wykorzystuje się tę katastrofę do nikczemnych, politycznych gier, do zakłamywania rzeczywistości – mówił lider Platformy Obywatelskiej. To musimy wyjaśnić i zamknąć raz na zawsze. Jeśli chcemy odbudować wspólnotę, nie możemy tolerować instytucji, które zostały stworzone, żeby dzielić – podsumował Grzegorze Schetyna.

NW

Źródło: wprost.pl