Logo
Polacy nie ufają liderom opozycji

20 stycznia 2017 17:05

Mateusz Kijowski znalazł się na ostatnim miejscu rankingu zaufania do osób publicznych. Ryszard Petru, który w poprzednim zestawieniu zajmował pierwsze miejsce, teraz spadł na jedenastą pozycję. Inny z liderów opozycji Grzegorz Schetyna także zanotował spadek, znalazł się tuż za Petru. Na podium prezydent Duda, Paweł Kukiz oraz premier Szydło – wynika z najnowszego pomiaru zaufania do osób publicznych przeprowadzonym przez IBRiS dla portalu onet.pl.

Nieufność wobec Kijowskiego wzrosła aż o 17 punktów procentowych od ostatniego badania. Zaufaniem darzy go jedynie 6,9 proc. respondentów, podczas gdy nie ufa mu aż 54,5 proc. ankietowanych. Z kolei odsetek Polaków ufających Ryszardowi Petru zmniejszył się o ponad połowę.

Zwycięzcami pomiaru są prezydent Andrzej Duda, Paweł Kukiz oraz Beata Szydło. Tuż za podium znalazł się Jarosław Kaczyński. Każdy z polityków odnotował wzrost zaufania oraz spadek nieufności.

Zgodnie z badaniem dla onet.pl prezydentowi ufa 41,3 proc. respondentów. Nie ufa mu natomiast 44,6 proc. pytanych. Paweł Kukiz zanotował znaczący wzrost poparcia. Zaufanie do niego deklaruje 36,5 proc. ankietowanych, podczas gdy nie ufa mu 38 proc. Premier Beacie Szydło 33,9 proc. pytanych udzieliło odpowiedzi pozytywnej, a 44,6 proc. odpowiedzi negatywnej.

 

MR

źródło: onet.pl, niezalezna.pl