Logo
Policja publikuje nagranie z akcji, po której wybuchły zamieszki wśród czarnoskórych mieszkańców Charlotte [WIDEO]

25 września 2016 10:54

Policja publikuje nagranie z akcji, w której zastrzelony został 43-letni Keith Lamont Scott. Po tym zdarzeniu doszło do zamieszek wśród czarnoskórych mieszkańców Charlotte. Gubernator Karoliny Północnej wprowadził stan wyjątkowy jako odpowiedź na gwałtowne protesty uliczne, podpalenia, ataki na dziennikarzy i przechodniów.

43-letni Keith Lamont Scott został zastrzelony przez Policję. Istnieją dwie wersje zdarzeń. Pierwsza mówi o tym, że Policja przybyła na osiedle, żeby przeszukać jedno z mieszkań w związku z popełnionym przestępstwem. Scott miał wysiąść z samochodu i ruszyć na Policjantów z bronią w ręku, nie reagując na ostrzeżenia. Druga wersja, rozpowszechniana przez córkę zabitego mówi o tym, że jej ojciec został zabity bez powodu, gdy nieuzbrojony czytał książkę w samochodzie. W aucie jednak nie znaleziono książki. Na filmie wyraźnie widać, że wersja przedstawiona przez kobietę, nie znajduje potwierdzenia w faktach.

We wtorek wieczorem w wyniku zamieszek ucierpiało 16 policjantów. W środę doszło do eskalacji przemocy: strzały na ulicach, pobicia dziennikarzy relacjonujących zdarzenie oraz ataki na przechodniów. Protestujący rzucali w kierunku funkcjonariuszy Policji race i butelki. Na miejsce wezwano Gwardię Narodową.

PJ
Źródło: RT, CNN