Logo
Policjanci kupowali magisterki. Jest wyrok sądu

14 grudnia 2016 10:05

Zamiast stać na straży prawa, łamali je. I to jak! Policjanci zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Opolu za kupowanie prac magisterskich lub licencjackich. O ile jednak samo skazanie nie budzi większych wątpliwości, to wysokość kar juz pewne tak.

Jak informuje Radio Opole:

Trzech funkcjonariuszy zapłaci grzywny w wysokości od 6 do 8 tysięcy złotych. Jeden został uniewinniony, a czterem sąd warunkowo umorzył postępowanie na dwa lata. Jednocześnie nakazując im zapłatę kwot od 3 do 5 tysięcy złotych na rzecz funduszu pomocy postpenitencjarnej.

Sędzia Małgorzata Marciniak uzasadniając tak niski wyrok zwracała uwagę na nieznaczny jej zdaniem stopień winy oskarżonych oraz ich, tu uwaga, "dotychczasową niekaralność".

Jak dodała sędzina:

Był to incydent wynikający z nadmiaru obowiązków, którym nie byli w stanie sprostać.

Proceder był prosty. Policjanci zgłaszali się do pewnego małżeństwa, która jak wynika ze śledztwa tśmowo pisało im oczekiwane prace. Cena za tą "usługę" nie był wygórowana i wynosiła od 1400 do 1650 złotych. 

Pewnym pocieszeniem jest fakt, że w wyniku śledztwa i ujawnienia tej sprawy trzech spośród wspomnianych policjantów zostało wydalonych ze służby. Wyrok sądu jest nieprawomocny.

 

/bb/

Źródło: radio.opol.pl