Logo
Politycy, bójcie się. "Siara" nie zna litości. Być może na wiosnę ruszy nowy program satyryczny w TVP2

11 stycznia 2017 16:16

Być może już wiosną Janusz Rewiński wróci do telewizji publicznej. Popularny "Siara" miałby oprowadzać widzów TVP 2 po kuluarach sejmowych - podaje portal wirtualnemedia.pl.

Program miałby być  kontynuacją emitowanego w 2010 roku w Jedynce kilkuminutowego cyklu „Siara w kuluarach”, w którym satyryk i dziennikarka TVP Info Joanna Fudala odwiedzali z kamerą budynek Sejmu i rozmawiali z politykami spotkanymi na korytarzach. Nowy progam będzie jednak dłuższy i znacznie bardziej rozbudowany. "Są prowadzone na ten temat negocjacje. Osobiście inicjowałem rozmowy z Januszem Rewińskim. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji w sprawie realizacji" - powiedział dyrektor TVP Marcin wolski.

 „Siara w kuluarach” był podaną w rozrywkowej formie cotygodniową relacją z tego, co Janusz Rewiński zaobserwował w tytułowych kuluarach polskiego parlamentu. W sumie zrealizowano cztery odcinki, które emitowane były w niedziele o 13.10 w okresie od 12 września do 3 października 2010 roku. Realizację programu zakończono, bo ekipa „Siary” otrzymała z Kancelarii Sejmu zakaz wstępu na teren budynków parlamentu. Przypomnijmy, że w tamtym czasie władzę dzierżyła Platforma Obywatelska, rozdzierająca niedawno szaty nad pomysłami ograniczenia dostępu budynku sejmowego dla dziennikarzy.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że „Siarę w kuluarach” oglądało średnio 1,11 mln widzów, co dało Jedynce 12,16 proc. udziału w 4+ i 7,04 proc. w 16-49.

 

MR

źródło: wirtualnemedia.pl