Logo
Polscy pogranicznicy będą patrolować granice Macedonii, Grecji i Bułgarii

www.commons.wikimedia.pl

14 maja 2016 19:06

Ponad 100 funkcjonariuszy Straży Granicznej będzie skierowanych do Macedonii, Grecji i Bułgarii aby wspierać lokalne służby w rejonach narażonych na duży napływ imigrantów.

Na dzień dzisiejszy Agencja Frontex kontrolowana przez Unię Europejską, podaje, że na misjach przebywa 46 polskich pograniczników, z czego 36 przebywało w Grecji. Hellada jest miejscem gdzie funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej spełniają swoją misję, do której zadań należy: (patrolowanie granic morskich, ustalenie kraju pochodzenia przybyszów, zajmują się analizą dostarczanych dokumentów, rejestracją oraz pobieraniem odcisków palców, eskortą również imigrantów, których zawrócono do kraju z którego przybyli, w tym przypadku Turcji).

Funkcjonariuszy Straży Granicznej pracujących na misjach na południu Europy wciąż przybywa.

W  ciągu najbliższych tygodni ich liczba wzrośnie o dodatkowych kilkunastu funkcjonariuszy. Wyposażeni będą w pojazdy obserwacyjne do całodobowego nadzoru nad granicami. Polscy strażnicy graniczni będą patrolować granicę bułgarsko-serbską i bułgarsko-turecką, obie trudne do upilnowania z uwagi na górzysty teren.

Polscy pogranicznicy w Macedonii działają od 5 maja. 30 funkcjonariuszy i 12 pojazdów operuje we współpracy z macedońską policją w rejonie miasta Gevgelija. 

paw

Źródło: www.kresy.pl