Logo
Polscy siatkarze odpadli z Igrzysk

17 sierpnia 2016 21:22

Podopieczni Stephana Antigi przegrali z reprezentacją Stanów Zjednoczonych 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) i tym samym odpadli z Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Białoczerwoni zakończyli turniej na piątym miejscu. Od samego początku gra była całkiem wyrównana, jednak to drużyna USA wykazała niezbędną skuteczność. Szczególnie popisał się Matthew Anderson, który bombardował naszych siatkarzy potężnymi zagraniami.

W drugim secie Polakom udało się nawet wyjść na 5 punktowe prowadzenie, ale rywale zdołali odrobić straty i wygrać partię do 22.

Trzeci, kluczowy set, był podobny do całego spotkania. Polscy siatkarze nie wykorzystali szansy i przegrali do 20. Było to trzecie przegrane spotkanie z rzędu na tych Igrzyskach.