Logo
Polska pisarka chce walczyć z reformą edukacji PiS. "Stwórzmy tajne komplety, jak za okupacji"

29 listopada 2016 21:20

Znana pisarka Maria Nurowska odniosła się za pośrednictwem Facebooka do reformy edukacyjnej PiS. Nurowska twierdzi, że należy tworzyć tajne komplety, „jak za okupacji”, by przekazywać dzieciom właściwe informacje.

PiS bierze się za naszą młodzież, chce zmienić historię, w nowych podręcznikach będzie ustalało, kto był/ jest bohaterem, a kto zdrajcą. Z pewnością poznikają nazwiska zasłużonych Polaków. To jest groźne, to jest gorsze od upadającej gospodarki, bo gospodarkę da się podźwignąć, a młode umysły są bardzo chłonne i ta zatruta wiedza może się w nich utrwalić. Więc, kto Polak, niech weźmie to pod uwagę i wesprze protest nauczycieli - napisała Nurowska na portalu społecznościowym. 

Pisarka przedstawia również scenariusz na wypadek niepwodzenia protestu środowisk nauczycielskich i wprowadzenia reformy edukacji przez PiS. W razie porażki, stwórzmy tajne komplety, jak za okupacji.Gromadźmy w tym celu "stare" podręczniki, zanim pójdą na przemiał.. Ja się zgłaszam, jako nauczycielka, w końcu jestem polonistką z wykształcenia. 

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl