Logo
Polska policja wyśle funkcjonariusza do Harlow. Będzie pomagał w patrolowaniu miasta

6 września 2016 22:01

Funkcjonariusz polskiej policji będzie wspierał brytyjskie służby w patrolowaniu miasta. Decyzja jest efektem spotkania władz policji hrabstwa Essex i przedstawicieli polskiej Komendy Głównej Policji, które dbyło się we wtorek. Policjant będzie przebywał w Wielkiej Brytanii przez tydzień. 

Funkcjonariusz ma brać udział - w polskim umundurowaniu - w dziennych i nocnych patrolach w celu "wysłania silnego sygnału o wsparciu" dla polskiej społeczności w Harlow, gdzie mieszka obecnie ponad 1,5 tys. Polaków.

Rafał Batkowski, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej Komendy Głównej Policji wskazał, że wizyta miała na celu podkreślenie zainteresowania polskich służb bezpieczeństwem Polaków w Wielkiej Brytanii. Celem naszej wizyty było poznanie stanu postępowania, które dotyczy dwóch poważnych przestępstw, gdzie ofiarami są nasi obywatele, a z drugiej strony chcieliśmy uzyskać zapewnienie dot. bezpieczeństwa naszych obywateli i (informację - red.) o środkach, które sprawią, że polska społeczność w Essex będzie czuła się bezpiecznie - podkreślił.

Podjęliśmy jednoznaczne zobowiązanie do bliskiej pracy z polską społecznością w Harlow, która istnieje tutaj od 40 lat i jest integralną częścią naszego hrabstwa. Chcemy zapewnić ich, że tego typu incydenty są rzadkie i zrobimy wszystko, aby przeprowadzić pełne śledztwo w tej sprawie - powiedział Stephen Kavanagh z Essex Police. Niektórzy mogą się obawiać współpracy z policją, ale zapewniam, że nasze służby w Essex mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi społecznościami. Nie cierpcie w milczeniu, mówcie nam o wszelkich problemach - zaapelował.

Natalia Wiślińska

Źródło: polsatnews.pl