Logo
Polska sieć obuwnicza CCC podbija europejskie rynki!

9 stycznia 2017 17:10

Sieć obuwnicza CCC to trzecia największa firma prywatna w Polsce. Już wkrótce ma szanse stać się najbardziej rozpoznawalną polską marką za granicą, bowiem w perspektywie trzech lat Dariusz Miłek właściciel sieci, planuje dwukrotnie powiększyć liczbę swoich sklepów. 

CCC to przykład firmy która odniosła prawdziwy sukces. Przez lata budowała swoją pozycję w Polsce i za granicą, aby stać sie drugą największą siecią obuwniczą na kontynencie. Teraz przyszedł czas na podbuj rosyjskich rynków. 

Rok 2016 był dla firmy wyjątkowo udany. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku spółka otworzyła 62 nowe sklepy o powierzchni ponad 50 tys. mkw. Ostatni kwartał był jeszcze bardziej udany, bowiem otwarto drugie tyle salonów. Jeśli takie tempo rozwoju zostanie utrzymane, licząca dziś 863 sklepy sieć CCC do roku 2019 podwoi swoją wielkość. W 2015 roku spółka otworzyła nowe centrum logistyczne pod Zieloną Górą. W efekcie w ciągu roku przedsiębiorstwu udało się podwoić zyski (26,3 mln zł).

W ubiegłym roku zmieniła się propocja procentowa posiadanych sklepów. Już 52% lokali sieci CCC znajduje się poza granicami kraju. Co gwarantuje sukces? Stworzone przez Dariusza Miłka CCC bije zagraniczną konkurencję logistyką, relacją ceny do jakości oraz stawianiem od początku istnienia na marki własne. Teraz marka wchodzi na rosyjskie rynkek. Po wielu latach czekania, polska sieć obuwnica pojawiła się za wschodnią granicą polski i idealnym momencie, gdy tamtejsza gospodarka zaczęła podnosić się po kryzysie. W 2017 roku spółka ma tam otworzyć 30 sklepów.

źródło: m.forbes.pl
BS