Logo
Polski dziennikarz skandalicznie o wyborcach Trumpa: "Sfrustrowani, biali, niewykształceni, siedzący w swoich przyczepach"

fot. publicdomainpictures

9 listopada 2016 11:44

Są już pierwsze echa komentarzy po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na łamach "Forbes", Paweł Strawiński skomentował w niewybredny sposób efekt głosowania Amerykanów.

"Sfrustrowani, biali, niewykształceni Amerykanie, siedzący całymi dniami przed telewizorami w swoich przyczepach, w dużej mierze zdecydowali o losie USA i świata" – pisze Paweł Strawiński.

"Znajdziesz go w obdartej przyczepie za miastem. Pewnie ogląda teraz „The Jerry Springer Show”, kołtuński talk-show z dziko ryczącą publicznością, w którym rozmówcy bez żenady piorą na wizji swoje brudy i okładają się po twarzach ku nieskrywanej satysfakcji prowadzącego. Raczej nie czyta gazet. Nie chodził do szkoły średniej. Jest białym mężczyzną w wieku produkcyjnym, ale pracy nie ma, bo nikogo nie interesują jego kwalifikacje. Czy może raczej ich brak" – w taki sposób opisuje wyborców Donalda Trumpa dziennikarz. 

PJ
Źródło: Forbes