Logo
Pomnik Żołnierzy Wyklętych stanął w Ameryce, odsłonił go prezydent Duda

19 września 2016 15:04

Uroczyste odsłonięcie nowego pomnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym miało miejsce na cmentarzu w Doylestown w stanie Pensylwania. Obchody połączone były z  mszą św. w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Na cmentarzu, gdzie stanął pomnik Żołnierzy Wyklętych, znajdują się tez inne monumenty. Są nimi: figura husarza, popiersie generała Andersa oraz obelisk upamiętniający katastrofę smoleńską. Prezydent Andrzej Duda złożył przed nimi kwiaty. Głównym celem wizyty w Doylestown było jednak odsłonięcie nowopowstałego pomnika żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

„Polacy są społeczeństwem ludzi wiernych zasadom, twardych, takich, na których można polegać. Dziękuję wam za to, że będąc tutaj, dawaliście świadectwo, że warto stawać w obronie Polski, że warto być Polakami, że warto mieć takiego sojusznika. To jest między innymi także i wasza zasługa. Wasza i naszych żołnierzy, którzy razem z żołnierzami amerykańskimi przelewali krew w Iraku, Afganistanie. Bardzo proszę o jedno: żebyście do Polski przynajmniej jeździli, żebyście do Polski zawozili dzieci, wnuki, żeby łączność z krajem była” – powiedział Duda.

KD

Za:parezja.pl