Logo
Poroszenko zdecydowanie o katastrofie smoleńskiej. "Prawdy i Boga z nimi nie ma"

3 grudnia 2016 07:22

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas piątkowej konferencji Forum Przywództwa pt. „Polska-Ukraina. Partnerstwo w praktyce. 25-lecie uznania niepodległości Ukrainy przez Polskę”​ mówił o zagrożeniach dla wolności i rosyjskiej propagandzie, kierowanej także do Polski​. 

Doskonale wiecie jak strasznym jest to, gdy twoja wolność jest niszczona, gdy twoja wolność jest zagrożona, kiedy kto inny decyduje o tobie albo gdy ktoś dąży do zniszczenia elity, tak jak to się stało w niebie, w przestworzach nad Smoleńskiem – zaznaczył. Wiem, że państwo o tym pamiętają, bo państwo nie mają prawa o tym zapomnieć. Wiem, że państwo nie handlują wolnością swoją, wolnością innych, państwo się tym nie targują – dodał.

W swoim wystąpieniu Poroszenko przekonywał, że nie można wątpić we własną zdolność do zwycięstwa, bo zwycięstwo tkwi również w naszych umysłach. I my koniecznie zwyciężymy, bo wiemy, jaka jest prawda. A prawdy z nimi nie ma, bo z nami jest Bóg, a z nimi Boga nie ma. Ukraiński prezydent wyraził też krytyczną ocenę działań Rosji wobec Ukrainy, ale też i Polski, nazywając je „propagandą”. Jestem szczęśliwy z tego powodu, że propaganda rosyjska nie zamgliła umysłów polskich i nie doprowadziła do zamglenia sumienia polskiego. Bo przecież olbrzymie pieniądze są kierowane na to, by prowadzić działalność propagandową w Polsce. Oczywiście to doprowadza do niszczenia miejsca pochowku Ukraińców, są inicjowane prowokacje, takich działań jest sporo, a jeszcze więcej na Ukrainie – powiedział Poroszenko.

NW

Źródło: TVP Info