Logo
Portugalia mistrzem EURO 2016! W finale pokonuje Francję

10 lipca 2016 23:24

Portugalia zwyciężyła w finale EURO 2016, pokonując Francję 1:0. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero dogrywka, w której gola na wagę mistrzostwa zdobył Eder.

Regulaminowe 90 minut meczu nie przyniosło rozstrzygnięcia, mimo szans stworzonych przez obie drużyny. Z przebiegu gry, mogło wydawać się, że bliżej zdobycia bramki była reprezentacja gospodarzy. W 25 minucie meczu boisko musiał opuścić z powodu kontuzji portugalski gwiazdor - Cristiano Ronaldo. Reprezentant Portugalii opuszczał boisko na noszach, ze łzami w oczach.

W 109 minucie Eder zbiegł do środka, uderzył płasko z dystansu obok bliższego słupka i zdobył bramkę zaskakując strzalem francuskiego bramkarza. Druga połowa dogrywki, mimo usilnych prób Francuzów nie przyniosła zmiany rezultatu. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.