Logo
Poseł Kukiz'15 zaprasza młodzież na praktyki w biurze poselskim

9 września 2016 16:37

Poseł Kukiz'15 Adama Andruszkiewicz zaprasza dzieci i młodzież na praktyki w biurze poselskim. Jak twierdzi podlaski parlamentarzysta, ma to na celu pokazanie młodym ludziom polityki "od środka".

"Nasze biuro poselskie chce otwierać się na młodych ludzi. Młodzież o polityce dowiaduje się tylko z przekazu medialnego, my natomiast zamierzamy pokazać, jak wygląda praca parlamentarna od wewnątrz" - mówi dla naszego portalu Adam Andruszkiewicz.

"Praktyki nie mają ograniczenia ani czasowego, ani wiekowego. Osoby niepełnoletnie mogą dostarczyć zgodę od rodziców lub opiekuna" - dodaje poseł.

W ramach warsztatów będzie można poznać, jak funkcjonuje biuro poselskie oraz obowiązki związane z asystowaniem posłowi w pracy parlamentarnej. Planowana jest także wycieczka do Sejmu. Tam uczestnicy praktyk będą mogli na żywo zobaczyć posiedzenia sejmowe, głosowania i prace komisji parlamentarnych.

"Praca poselska kojarzona jest niestety ze słownymi przepychankami oraz jałowymi dyskusjami w telewizji. Należy ten wizurek zmienić i uważam, że takie zajęcia mogą w tym pomóc" - mówi polityk Kukiz'15.

Więcej informacji o warsztatach można uzyskać pisząc na fanpage Adama Andruszkiewicza bądź wysyłając e-mail na [email protected] 

 

N.