Logo
Poseł Nowoczesnej do Kukiza: "Co ty pieprzysz?”. Kukiz odpowiada: "Pogadamy po moim przemówieniu, kolego!” [WIDEO]

fot. Wikimedia Commons

24 września 2016 11:03

Mocna wymiana zdań podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu między posłem Nowoczesnej a Pawłem Kukizem. Gorąca dyskusja była efektem głosowania nad nową ustawą antyaborcyjną.

"Proszę o przerwę, bym mógł wytłumaczyć panu z Nowoczesnej, że Sejm jest miejscem, w którym powinno się dyskutować różne światopoglądy, w szczególności takie, jak etyka. To, że podpisuję się pod projektem, nie oznacza że całkowicie ten projekt całkowicie akceptuję. Sytuacja płodu w Polsce nie jest wyjaśniona. Jestem przeciwnikiem płodzenia w nieskończoność zygot, które będą gdzieś tam przechowywane. Pani przyjdzie jak do sklepu i wybierze sobie murzynka albo Chińczyka" – przekonywał Kukiz z mównicy Sejmowej.

Słowa lidera ruchu Kukiz'15 wyraźnie nie spodobały się posłowi Nowoczesnej, który rzucił w kierunku przemawiającego: "Co ty pieprzysz?".

"Pogadamy po moim przemówieniu, Kolego! Dlaczego te pytania o aborcję, in vitro i związki partnerskie pojawiają się w sytuacji nepotyzmu w spółkach Skarbu Państwa, CETY, o której nic nie wiemy, ustawy reprywatyzacyjnej? Przez lata siedzicie w Sejmie, a te problemy pojawiają się wtedy, gdy chcecie przykryć poważne problemy. Sejm jest miejscem dyskusji, a nie określonego światopoglądu jednego zdania, z którym przychodzisz i wychodzisz. Jesteśmy tu po to, by służyć obywatelowi i każdy z tych światopoglądów powinien być przedyskutowany. Amen" – zakończył Kukiz.

PJ
Źródło: wPolityce / YouTube, Sejm RP