Logo
Poseł Nowoczesnej składa doniesienie do prokuratury na Mariana Kowalskiego: „To podręcznikowy przykład mowy nienawiści”

fot. Wikimedia Commons

3 sierpnia 2016 11:18

Poseł partii Nowoczesna złożył doniesienie do wrocławskiej prokuratury ponieważ poczuł się urażony słowami Mariana Kowalskiego, który nazwał polityka "w dupkę czesanym". 

Lider Narodowców RP komentował słowa Mieszkowskiego dotyczące zbrodni w Jedwabnem. Poseł Nowoczesnej z mównicy sejmowej powiedział, że za zbrodnię odpowiedzialny jest polski naród, czym najwyraźniej wytrącił z równowagi znanego z płomiennych przemówień Kowalskiego.

„Ten zwariowany z Nowoczesnej, taki pseudo aktor  (…) - tak w dupkę uczesany, nie pamiętam jak się nazywa, idiota. Stwierdził z mównicy sejmowej, że to Polacy zrobili. (…) Skąd ty to bandyto wiesz, że Polacy mordowali? Jak masz dowody to idź do prokuratury. Pytam, dlaczego w Sejmie, Kukiz taki wyrywny, nie dał temu cwelowi w mordę do tej pory?” - komentował Kowalski.

Mieszkowski poczuł się urażony tymi słowami i złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Kowalskiego. Poseł Nowoczesnej uzasadniał doniesienie nakłanianiem przez Mariana Kowalskiego do popełnienia czynu zabronionego w myśl art.18 Kodeksu Karnego. Poseł podkreślał, że słowa lidera Narodowców RP są "pełne pogardy, nienawistnych określeń, to podręcznikowy przykład mowy nienawiści, dla której nie powinno być miejsca w polskiej przestrzeni publicznej".

 

Paweł Jaworski
Źródło: Kresy.pl