Logo
Poseł PiS: Clinton jest bardziej przewidywalna

27 września 2016 13:00

W radiowym programie "Salon polityczny Trójki" poseł PiS Michał Dworczyk odniósł się do pierwszej debaty prezydenckiej pomiędzy Donaldem Trumpem i Hilary Clinton, która odbyła się w nocy z poniedziałku na wtorek.

Poseł PiS podkreślił w radiowej Trójce, że debata pomiędzy Hillary Clinton a Donaldem Trumpem była ważna z tego powodu, że blisko jedna trzecia Amerykanów deklarowała, że właśnie na podstawie tej debaty (i dwóch kolejnych),podejmie decyzję, na kogo odda swój głos. Posle zostal zapytany o to, kto jest ;epszym kandydatem na prezydenta. Bez wątpienia z punktu widzenia Polski pani Clinton jest bardziej przewidywalna. Natomiast czy to oznacza, że byłaby lepsza? To byłaby odważna teza – powiedział polityk.

Do telewizyjnej debaty doszło na terenie prywatnego uniwersytetu Hempstead, w stanie Nowy Jork. Wybory odbędą się w listopadzie. O wyborze prezydenta i wiceprezydenta decyduje kolegium elektorów, które liczy 538 członków. Z każdego stanu pochodzi tylu elektorów, ilu ma on przedstawicieli w Kongresie (Izba Reprezentantów i Senat). Dystrykt Kolumbii, który nie jest stanem, posiada tylu elektorów ilu mógłby, gdyby był stanem, czyli trzech.

NW

Źródło: wprost.pl