Logo
Poseł PO przechodzi do Nowoczesnej! "Przestałem wierzyć w Platformę Schetyny"

fot. Paweł Jaworski

18 listopada 2016 11:11

Poseł Platformy Obywatelskiej przechodzi do Nowoczesnej! "Platforma przechodzi kryzys. Marazm w partii trwa zbyt długo. Przestałem wierzyć w Platformę Schetyny" – mówi nowy poseł partii Ryszarda Petru – Marek Sowa.

Marek Sowa od grudnia 2010 roku do listopada 2015 pełnił funkcję marszałka województwa małopolskiego, potem został wybrany do Sejmu. Teraz dołączył do ugrupowania Nowoczesna, którego liderem jest Ryszard Petru.

"Nie ukrywam, że moje odejście z PO wiązało się ze zmianą kierownictwa partii. Przestałem wierzyć w Platformę Schetyny. Gdy wstępowałem do PO i pomagałem ją zakładać, to była formacja otwarta, pełna inicjatywy, energii i dobrego działania. Platforma po zmianach we władzach krajowych dryfuje, nie potrafi wykorzystać swojego potencjału, który wciąż ma. Dzisiaj energia jest w Nowoczesnej i to Ryszard Petru jest naturalnym liderem opozycji. Współpracowałem z Jerzym Meysztowiczem z Nowoczesnej i było dla mnie czymś naturalnym, że będziemy poszerzać tę współpracę, kiedy miałem poczucie, że potencjał ludzki w PO nie był wykorzystywany. Frustracja w PO dotyka wielu działaczy. Wielu nie widzi perspektyw dla siebie w Platformie" mówił poseł Sowa w rozmowie z Rzeczpospolitą.

PJ
Źródło: Rzeczpospolita, Onet