Logo
Poseł Szczerba: PiS przez ekshumacje chce urządząć miesięcznice każdego dnia

1 listopada 2016 21:09

Poseł Szczerba był gościem programu "Polityka w samo południe" w RDC, gdzie komentował między innymi kwestię ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, którą zarządziła Prokuratura po zapoznaniu się z dokumentacją zgromadzoną w tej sprawie. Według polityka Platformy Obywatelskiej "PiS chce urządzać miesięcznice każdego dnia".

"My mamy swój polski raport, przygotowany przez wybitnych specjalistów z zakresu lotnictwa i nie jesteśmy od komentowania rosyjskich raportów. Poziom absurdu [w tej sprawie] osiągnął niewyobrażalne granice. Nie jestem specjalistą od czytania rosyjskich raportów. Nie ma dowodów na to, że generał Błasik był pijany, za to są dowody na to, że przed katastrofą znajdował się w kokpicie" – mówił poseł Szczerba.

"Za chwilę będziemy mieli do czynienia z procesem ekshumacji wbrew rodzinom. PiS przez ekshumacje próbuje nam urządzać miesięcznice każdego dnia. Nie ma żadnych powodów, żeby prokuratura podejmowała te działania. Wiadomo, że prokuratura jest podległa rządowi, ministrowi Ziobrze. To typowe zamówienie polityczne. Śmierć zajrzała komisji Macierewicza w oczy, w żaden sposób nie są w stanie zakwestionować dotychczasowego stanowiska, nie są w stanie niczego udowodnić" – podkreślał polityk Platformy Obywatelskiej.

PJ
Źródło: RDC, 300polityka