Logo
Posłanka Nowoczesnej wychodzi ze studia. "W imię protestu nie wezmę udziału w dalszej części programu" [WIDEO]

29 stycznia 2017 12:59

Paulina Henning-Kloska z partii Ryszarda Petru opuściła studio TVP Info w imię protestu opozycji. Jak stwierdziła posłanka, partia rządząca stale atakuje Nowoczesną, co jest niedopuszczalne. Program "Woronicza 17" był kontynuowany bez pani poseł. 

- Jestem zbulwersowana bardzo mocno wczorajszym programem "Studio Polska", w którym w ramach potem zdementowanej informacji podano newsa, który dzisiaj krąży samodzielnie po internecie - bez powiedzenia, że jest to fałszywa informacja - jakoby Ryszard Petru został zatrzymany przez służby pod zarzutem szpiegostwa na rzecz obcego kraju, że zebrał się Sejm, aby zdjąć mu immunitet - stwierdziła Posłanka. Przypomnijmy: wczorajszy program Studio Wschód został rozpoczęty żartobliwym doniesieniem o aresztowaniu Ryszarda Petru, które po chwili zostało sprostowane. 

- Zrobiła to telewizja publiczna, która nie jest "Super Expressem" finansowanym z prywatnych pieniędzy. Jest telewizją publiczną finansowaną z pieniędzy podatników, która powinna mieć cel, aby informować i prawdę wprowadzać - uzasadniła swoją decyzję posłanka.

Padła zapowiedź złożenia skargi do KRRiT, "za szkody, jakie wyrządziło wizerunkowi Petru i Nowoczesnej podanie do publicznego obiegu tej informacji." Dzisiaj chciałam przeprosić wszystkich widzów i sympatyków telewizji publicznej - W imię protestu, niegodzenia się na takie postępowanie telewizji publicznej opuszczam to studio i nie wezmę udziału w dalszej części programu. Dziękuję bardzo - podsumowała i wyszła ze studio programu "Woronicza 17".

 

 

źródło: wiadomości.dziennik.pl
BS