Logo
Posłanka Nowoczesnej: zagrożeniem jest ONR, nie terroryzm

klub.nowoczesna.org

17 lipca 2016 23:43

Joanna Scheuring-Wielgus z partii Ryszarda Petru tak ocenia obecne największe zagrożenia Polski: Nienawiść jest tym z czym powinniśmy walczyć. Zagrożeniem nie są terroryści czy uchodźcy. Jest nim rodząca się nienawiść i przyzwolenie na radykalizowanie się języka, jest nim także przyzwolenie na istnienie takich radykalnych ruchów jak ONR.

Rozmowa toczyła się w programie Bogdana Rymanowskiego w TVN24. Posłanka Nowoczesnej zareagowała tak na słowa wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

W mojej ocenie od takich wydarzeń jak w Nicei już nie uciekniemy. Przyczyną jest błędna polityka władz europejskich (…) Kod kulturowy muzułmanów nie jest kompatybilny z naszym kodem kulturowym – mówił wiceminister.

Według niego, duża część muzułmanów w krajach europejskich popiera takie działania. Nie dziwmy się później, że terrorystom łatwo jest się ukrywać w muzułmańskich dzielnicach – wskazywał.

Przedstawicielka formacji  Ryszarda Petru ripostowała, że nie spodziewała się usłyszeć znów tak ohydnych i obraźliwych słów, jak te które wcześniej wypowiedział minister Błaszczak. Terror rodzi się z nienawiści. Jeżeli przywódcy nie zapanują nad nienawiścią w społeczeństwach, to nic się nie zmieni – mówiła.

Posłanka stwierdziła także, że w Europie mieszka zaledwie 6 proc. muzułmanów i oceniła, że nie jest to duża liczba. – Proszę nie straszyć ludzi. Nienawiść jest tym z czym powinniśmy walczyć. Zagrożeniem nie są terroryści czy uchodźcy. Jest nim rodząca się nienawiść i przyzwolenie na radykalizowanie się języka, jest nim także przyzwolenie na istnienie takich radykalnych ruchów jak ONR Co robi pani Szydło po objęciu urzędu premiera? Likwiduje Radę ds. z dyskryminacją rasową i ksenofobią – mówiła.

Jak dodała, sama pracowała z Arabami i nie było problemów.

Policja i prokuratura pod wględem stosunku do narodowców nie zmieniły się zbytnio za rządów PiS. Justyna H., liderka dolnoścląskich struktur ONR jest oskarżona o mowę nienawiści za słowa: Oni uważają, że białe kobiety niemuzułmańskie trzeba gwałcić. Biała Europa zmierza ku upadkowi. Rządzą nami żydowscy imperialiści, a przybysze wyrżną nas wszystkich w pień. Przyjadą po dzieci, staruszki i wszyscy będziemy bez głów! Nie pozwolimy, by islamskie ścierwo zniszczyło naród polski!

Prokuratura bada też kazanie w białostockiej katedrze ks. Jacka Międlara. Na nękanie za antykomunistyczne hasła, a nawet pobicia przez policjantów skarżą się narodowcy z Hajnówki. Policja brutalnie rozpędziła manifestację, sprzeciwiającą się Marszowi Równości w Gdańsku. Represjonowani byli tam nie tylko narodowcy, ale nawet cówrka radnej PiS. Komendant Główny Policji nie miał jednak do działań funkcjonariuszy zastrzeń.

 

 

Za: telewizjarepublika.pl/wolnemedia.net/Gazeta Warszawska

DZ