Logo
Posłowie brytyjscy chcą obowiązkowych lekcji angielskiego dla imigrantów

5 stycznia 2017 19:50
Członkowie dopiero co utworzonej w parlamencie brytyjskim grupy ds. integracji społecznej proponują, aby zmusić imigrantów przybywających do Wielkiej Brytanii do nauki języka angielskiego - podaje "The Independent". To nie jedyny  obowiązek mający spoczywać na imigrantach. Raport przygotowany przez wspomnianą wyżej grupę mówi także o złożeniu przez nich "ślubowania integracyjnego".

Członkowie grupy uznali też, że znajomość języka angielskiego jest "kluczowa dla pełnej przynależności do społeczeństwa i udziału w brytyjskiej gospodarce", jak również stanowi "warunek wstępny do budowania znaczących relacji z Brytyjczykami". "Wszyscy imigranci powinni albo nauczyć się angielskiego przed przyjazdem na Wyspy, albo zostać zapisani na obowiązkowe kursy ESOL (Angielski dla Cudzoziemców) w momencie dotarcia do Wielkiej Brytanii" - można przeczytać w raporcie grupy ds. integracji społecznek.

Posłowie proponują również decentralizację obecnego systemu zajmowania się imigrantami i przyjęcie nowej polityki pozwalającej na bardziej równomierne rozmieszczenie imigrantów na terenie kraju - tak, aby ich przybycie było korzystne dla gospodarki. Autorzy raportu podkreślają, że w ten sposób można byłoby uniknąć wielu konfliktów, a jednocześnie wspomóc brytyjską gospodarkę.
 
MR
źródło: rp.pl

 

 

.