Logo
Andruszkiewicz prezentuje raport "Polska niegospodarna": Dość frazesów, czas konkretów

Źródło: tvn24.pl/zrzut

12 maja 2016 17:25

W środę w Sejmie premier Beata Szydło wraz ze swoimi ministrami przedstawiła wyniki raportu, oceniającego rządy PO-PSL. Dzisiaj swój audyt w postaci raportu "Polska niegospodarna" przygotowanego przez Centrum im. Władysława Grabskiego przedstaił klub parlamentarny KUKIZ'15. Poseł Adam Andruszkiewicz zauważył, że w przypadku tego opracowania mowa o konkretach, nie zaś jak miało to miejsce dzień wcześniej o sloganach i ogólnikach.

Jak stwierdził  Andruszkiewicz:

Nasz raport pokazuje zaniechania i błędy władzy na poziomie samorządowym i centralnym, pokazujemy w nim, jakie były niedociągnięcia władzy. Audyt został przygotowany społecznie, za darmo nie zaś z zaangazowaniem armii urzędników.

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza dodał, że:

Podstawą każdego audytu jest forma pisemna- potrzebujemy czarno na białym, liczb, danych, źródła tych danych i konkretnych wyliczeń. Jego zdaniem to dziwna sytuacja, że rząd PiS nie jest w stanie tego zrobić, a organizacja pozarządowa potrafi.

Jak uzupełnił poseł Tomasz Rzymkowski:

Raport zawiera 100 przykładów niegospodarności funkcjonariuszy państwa polskiego na kwotę ponad 182 miliardów złotych. Audyt pokazuje, jak państwo polskie źle funkcjonuje, jak jest rozrzutne i jak marnuje publiczny grosz. Przykłady podane w raporcie dotyczą: infrastruktury i transportu, służby zdrowia, bezpieczeństwa i obronności oraz edukacji, nauki i kultury.

Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego to organizacja pozarządowa odwołująca się do wartości narodowo-konserwatywnych i wolnościowych. W swych działaniach podkreśla takie hasła jak patriotyzm gospodarczy, innowacyjność oraz społeczna odpowiedzialność biznesu.

paw

Źródło: www.interia.pl