Logo
Posługujesz się biało-czerwonymi barwami? Prawdopodobnie jesteś "radosnym burakiem"

fot. Wikimedia Commons

15 listopada 2016 11:41

Posługujesz się symbolem biało-czerwonej flagi na Facebooku? Albo symbolem orła? Według Pawła Wrońskiego, publicysty Gazety Wyborczej, możesz być niemal pewny, że jesteś "osobą wulgarną, agresywną, homofobem, radosnym burakiem". 

"W mediach społecznościowych symbol biało-czerwonej flagi czy orła to prawie nieomylny znak - że musisz się mieć na baczności. Budzi graniczące z pewnością podejrzenie, że masz do czynienia z osobą wulgarną, agresywną, homofobem, radosnym burakiem" - pisze Paweł Wroński. 

W swoim artykule Wroński, oprócz standardowych narzekań na "dzielenie Polski" przez Jarosława Kaczyńskiego czy Andrzeja Dudę, wyraża zaniepokojenie, że poczucie dumy narodowej rośnie wśród Polaków. 

"Równocześnie niemal jedna czwarta, szczególnie młodych ludzi z wyższym wykształceniem i z dużych miast, wstydzi się okazywać uczucia narodowe. Rozumiem ten sprzeciw - to herbertowska kwestia smaku" - dodaje. 

Tegoroczny Marsz Niepodległości znowu przyciągnął do Warszawy tysiące osób z całego kraju. To już drugi rok z rzędu, kiedy manifestacja odbywa się bez prowokacji.

 

źródło: Gazeta Wyborcza

N.