Logo
Poznań: lewackie bojówki zaatakowały patriotyczny sklep. Znieważono barwy narodowe [FOTO]

fot. Facebook/NarodowyPoznan

24 listopada 2016 15:36

Wczoraj pod osłoną nocy lewackie bojówki zniszczyły witrynę sklepu "Narodowy" w Poznaniu. Atak prawdopodobnie dokonany był przez lokalną Antifę.

"Wczoraj na nasz sklep miał miejsce haniebny atak, zamazano zieloną farbą drzwi w barwach biało-czerwonych" - czytamy na Facebooku patriotycznego sklepu.

Na czerwono pomazano m.in. godło Polski z 1919-1927 r. znajdujące się na szyldzie. Oprócz tego elewacja została obrzucona żarówkami wypełnionymi czarną substancją. Na szczęście żadna z nich nie trafiła godło.

"Otóż nie zrobiliście nam nic, nie macie za grosz odwagi ani honoru, zaatakowaliście w 15 osób jak nie było mnie w sklepie" - komentuje właściciel.

"Jaki jest finał waszej akcji? Znieważyliście barwy i symbole narodowe, narobiliście Bogu ducha winnej właścicielce kamienicy problemów, niszcząc dopiero co odnowioną elewację".

"Dziś o 7 rano mój Ojciec, prawdopodobnie ze stresu i nerwów, dostał udaru mózgu i musiało go zabrać pogotowie do szpitala" - dodaje na koniec. 

Dwa tygodnie wcześniej w Białymstoku doszło do podobnego incydentu. Pomazano mural upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, który powstał dzięki zbiórce publicznej prowadzonej przez wolontariuszy. 

Jak widać, radykalna lewica w Polsce jest na tyle słaba, że zmuszona jest do działania pod osłoną nocy. W 2011 r. zaproszono na Święto Niepodległości lewackie bojówki z Niemiec, które pobiły grupy rekonstrukcyjne z okresu napoleońskiego. W tym roku Antifa wywiesiła na trasie Marszu Niepodległości wielki transparent obrażający środowiska narodowe, jednak żaden lewacki bojówkarz nie był na tyle odważny, aby zjawić się na manifestacji osobiście. 

źródło: Facebook/NarodowyPoznan

N.