Logo
Premier Australii przestrzega Europejczyków przed imigrantami

www.smh.com.au

18 maja 2016 09:31

“Zatrzaśnijcie drzwi do swoich krajów albo zapłacicie straszliwą cenę” powiedział w wywiadzie dla "The Daily Mail" były australijski premier, Tony Abbott.

Tony Abbott, który w latach 2013-2015 sprawował funkcję premiera znany jest ze swoich antyimigranckich i antylewicowych poglądów. W wywiadzie jakiego były premier udzielił gazecie “The Daily Mail" polityk w ostrych słowach krytykuje Europejczyków za ich uległość wobec nielegalnej migracji twierdząc, że kierowanie się polityką pod hasłem "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" to popelnianie katastrofalnego błędu, który doprowadzi Europę do upadku.

Wszystkie kraje, które mówią, że ‘każdy, kto tu przyjedzie, może tu zostać’ są w niebezpieczeństwie z powodu skali migracji ludności, która zaczyna być widoczna- stwierdza Abott.

Zdaniem eks premiera narody Europy błędnie rozumieją pojęcie altruizmu. Żaden kraj bowiem nie może otworzyć swoich granic dla wszystkich przybyszów bez zasadniczego osłabienia się, a to z kolei wiąże się z ogromnym ryzykiem związanym z destrukcją państwa.

Tony Abbott zwraca również uwagę na fakt, że osoby dobijające się do bram Europy i ubiegające się o azyl chociażby w Niemczech zawsze przekroczyły więcej niż jedną granicę, i uciekają już nie ze ze strachu a z chęci zapewnienia sobie lepszego i wygodniejszego życia. Nie są więc uchodźcami, a imigrantami ekonomicznymi.

Naszym moralnym obowiązkiem jest przyjmowanie ludzi ratujących życie. Nie jest nim zapewnienie stałego pobytu każdemu; każdy wolałby żyć w bardziej zamożnym kraju, niż ich własny- kontynuował Abbott.

Jednym słusznym rozwiązaniem kryzysu migracyjnego jest zdaniem Australiczyka to, które zastosowała Austrlia, w latach gdy premierem był Abbott. Owym rozwiązaniem jest zatrzymywanie łodzi i przywracanie bezpieczeństwa na granicach. To według premiera jest jedyny skuteczny i prawdziwy akt miłosierdzia.

Będzie to z pewnością wymagać użycia siły; będzie wymagało ogromnej logistyki i kosztów; będzie gryźć nasze sumienia – ale jest to jedyny sposób, aby zatrzymać ludzką falę zalewającą Europę i całkiem możliwe, że zmieniającą ją na zawsze. Doświadczenie australijskie dowodzi, że jedyny sposób, aby zniechęcić ludzi chcących przybyć z daleka, jest ich nie wpuszczać- podkreślił polityk i dodał, że to dobrze, że Europa wysyła okręty wojenne do przechwytywania łodzi przemytniczych na Morzu Śródziemnym. Jednak dopóki biorą one pasażerów na pokład, a nie zawracają i nie wysyłają ich z powrotem, działają bardziej jako pośrednik, a nie jako środek odstraszający.

Najważniejsze, jak przekonuje Tony Abbott to zapewnienie własnemu krajowi bezpieczeństwa dlatego też, bardziej niż kiedykolwiek Europa potrzebuje pewności siebie aby stanąć we własnej obronie i w obronie uniwersalnej ludzkiej przyzwoitości, bo inaczej świat szybko stanie się o wiele gorszym miejscem.

C.

 

za:fronda.pl