Logo
Premier Orban : europejscy liderzy zrezygnowali z walki o swoje narody

onet.pl

27 czerwca 2016 10:18

 

W trakcie swojego przemówienia podczas ceremonii promocji absolwentów na Uniwersytecie Administracji Publicznej w Budapeszcie węgierski premier, Victor Orban ogłosił, że Węgry reprezentują upragniony przez wielu porządek, który w coraz mniej uporządkowanej Europie staje się towarem deficytowym.

Orban oświadczył w niedzielę, że współczesna, nieuporządkowana Europa nie ma szans na obronę swoich wartości przed "szturmującymi" granice imigrantami.Co więcej nie jest także w stanie znaleźć odpowiedzi na problemy z jakimi zmagają się poszczególne państwa członkowskie takie jak rozkwit przemytników żywego towaru czy wyzwania terrorystyczne.

Zdaniem węgierskiego premiera europejscy liderzy nie podejmują walki w obliczu współczesnej wędrówki ludów i nielegalnego napływu imigrantów, a skutkiem tego jest osłabnięcie bezpieczeństwa, przemoc i generalne niezadowolenie. Tymczasem u Madziarów sprawa bezpieczeństwa wygląda zgoła odmienie. Według Orbana w ostatnich latach miliony Węgrów odzyskały wiarę, że ich kraj jest bezpiecznym miejscem, w którym można żyć.

Węgier zauważa ponadto, że w przyszłości te kraje, które pozostaną uporządkowane i będą potrafiły zapewnić bezpieczeństwo oraz praworządność, znajdą się w korzystnej sytuacji.

C.

za:deon.pl