Logo
Premier Włoch skrytykował Viktora Orbana. "Odwraca głowę w obliczu migracji"

30 października 2016 19:39

Matteo Renzi wystąpił wczoraj na wiecu Partii Demokratycznej w związku z referendum konstytucyjnym, które odbędzie się 4 grudnia 2016 roku. Obywatele wypowiedzą się na temat rządowego projektu zmiany ustawy zasadniczej. Podczas swojego wystąpienia Matteo Renzi skrytykował premiera Węgier Viktora Orbana za politykę zamkniętych drzwi wobec migrantów.

Węgierski rząd zarzuca władzom w Rzymie, że łamie unijne zasady, co według Węgier nasila [procesy migracji. Napięcie na linii Włochy – Węgry utrzymuje się od kilku dni. Premier Włoch oświadczył podczas wiecu, że "Europa odwraca dzisiaj głowę w obliczu migracji, udaje, że nie widzi tego, że budowane są mury". 

W piątek Viktor Orban wskazał, że to trudności gospodarcze Włoch są powodem nerwowości Renziego. Kiedy węgierski premier Viktor Orban mówi, że problemem są Włochy, przypominam uniżenie jemu i wszystkim krajom, które mają zupełnie inną historię niż nasza, że Włochy są wśród państw, które nie tylko są płatnikami UE i dają więcej pieniędzy niż biorą z Unii, ale są też jednym z krajów, które przyczyniły się do zagwarantowania wolności tym, którzy ją utracili. Niech przepłuczą sobie usta zanim zaczną mówić o Włoszech – powiedział Matteo Renzi.

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl