Logo
Premiera książki Piotra Goćka "POgrobowcy. Po co partii Petru Polska" w restauracji Ciechan na Foksal

fot. Paweł Jaworski

8 czerwca 2016 22:04

W restauracji Ciechan na Foksal miała miejsce premiera książki Piotra Goćki "POgrobowcy. Po co partii Petru Polska", będąca efektem zmagań autora z tematem życia i zmian w polskiej polityce.

W premierze, oprócz autora wziął udział współzałożyciel Stowarzyszenia Endecja i publicysta – Rafał Ziemkiewicz. W towarzystwie kilkudziesięciu osób dyskutowano i szukano odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule:  Po co partii Petru Polska? Oprócz dywagacji na temat jakości sceny politycznej w Polsce i licznych odwołań do wcześniejszego dzieła "POzamiatane Jak Platforma Obywatelska porwała Polskę", znalazło się miejsce na akcenty humorystyczne, które spotkały się z żywą reakcją zgromadzonej publiczności.

Według autora, książka "POgrobowcy. Po co partii Petru Polska?" jest jednocześnie kontynuacją, ale też próbą zwrócenia uwagi na pewne ważne procesy, jakie zachodzą w kraju, a które nie znajdują uwagi mediów. Twórca pokusił się o postawienie dwóch pytań, będących przyczyną dla napisania książki: "Czy partia Ryszarda Petru stanie się dla Platformy Obywatelskiej tym, czym Platforma Obywatelska stała się dla Unii Wolności?" oraz "Jak Nowoczesna Ryszarda Petru próbuje się określić w sporze między samozwańczym salonem a ciemnogrodem?"

Relacja i fotografie: Paweł Jaworski