Logo
Prezydent Czech: kryzys imigracyjny służy neonazistom

wikipedia.org

30 maja 2016 17:49

Prezydent Czech - Milosz Zeman przyznaje, że mimo iż sam przeciwny jest wpuszczaniu do Czech imigrantów, to jednak nie podoba mu się, że niektóre ugrupowania polityczne wykorzystują kryzys migracyjny do szerzenia neonazistowskich idei.

Prezydent Czech poruszył temat kryzysu migracyjnego, ze względu na zbliżającą się rocznicę pogromu w Lidicach. W czasie tej rzezi hitlerowcy zamordowali ok. 350 mieszkańców podpraskiej wioski. Podczas uroczystości upamiętniającej to wydarzenie, Milosz Zeman w swoim przemówieniu pragnie zwrócić uwagę na konkretną partię, która wydarzenia związane z migracjami w Europie pragnie wykorzystać do zbudowania własnej pozycji na czeskiej arenie politycznej. Prezydent zaznacza, że sam jest przeciwnikiem przyjmowania imigrantów do Czech, jednakże jego zaniepokojenie budzi fakt popierania idei neonazistowskich nie tylko w jego kraju, lecz także na Słowacji, gdzie neofaszystowska partia Mariana Kotleby dostała się do parlamentu z ośmioprocentowym poparciem.

Kryzys imigracyjny jest wykorzystywany do szerzenia neonazizmu - przekonywał w wywiadzie dla Radia Frekfence 1 prezydent Czech.

 

 

NPo

Za: http://wiadomosci.wp.pl/