Logo
Prezydent dofinansuje wyjazd na Marsz Niepodległości

31 października 2016 17:57

Prezydent Stalowej Woli wspiera finansowo, organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Stowarzyszenie Stalowi Patrioci, wyjazd na Marsz Niepodległości z miasta w którym urzęduje.  

Dzięki temu wyjazd kosztuje jedyne.. 10 zł. Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli przyznaje, że zawsze wspiera inicjatywy patriotyczne w mieście oraz wyjazdy takie jak ten przy okazji Dnia Niepodległości. – Jest to nasza świadoma polityka historyczna. Natomiast, jeśli chodzi o Stowarzyszenie Stalowi Patrioci, które wystąpiło o to dofinansowanie, to bardzo cenię ich zaangażowanie w projekty patriotyczne, historyczne na terenie Stalowej Woli. Stąd mam pełne zaufanie, że dofinansowanie tego wyjazdu jest uzasadnione. Nie można postrzegać każdej inicjatywy, poprzez incydenty, do których może dochodzić podczas tego typu wydarzeń – mówi prezydent. 

Organizatorzy wyjazdu podkreślają jak ważny jest to dzień. 11 listopada to przyjęta data odzyskania niepodległości przez Polskę, po 123 latach zaborów. Dlatego uczestnictwo w obchodach związanych z tymi wydarzeniami powinno być czymś naturalnym dla wszystkich Polaków. – Udział w tym patriotycznym wydarzeniu zawsze budzi niezapomniane wrażenia. Jest okazją do zamanifestowania dumy narodowej i przywiązania do suwerennego państwa polskiego. Ponadto, jest także okazją do pokazania jak ważna jest niepodległość, o którą trzeba walczyć każdego dnia. To manifest tożsamości narodowej i przywiązania do tradycji. Z tego właśnie powodu tysiące ludzi, młodych, starszych, rodziny z dziećmi idą razem 11 listopada trzymając w rękach biało- czerwone flagi, śpiewając hymn i skandując patriotyczne hasła – piszą organizatorzy.

Ze Stalowej Woli wyruszą prawdopodobnie dwa autokary. Miasta dołoży do wyjazdu ok. 1.5 tysiąca złotych. 

źródło: stw24.pl
BS